30. aug 2014

EKÕL-i suveseminar Viljandimaal




Tänavune Eesti Klassiõpetajate Liidu suveseminar „Rännak loovuse radadel“ toimus 13.-14. augustil 2014 Vanaõue Puhkekeskuses Viljandimaal. Kaunis loodus, vahva hoonetekompleks aitasid kaasa mõnusa õhkkonna loomisel. 

Saabumispäeva juhatas sisse loovkoolitaja Kati Orav. Tutvusime  Rory´s Story Cube jututäringutega, jutustasime lugusid, tutvusime kolleegidega. Leidsime rühmatöös täringutele palju erinevaid kasutusvõimalusi. Saime teada, kuidas erinevaid teemasid visualiseerida, kuidas lihtsate võtetega ja arusaadavalt asju ning inimesi kujutada.



Peale tubast õppepäeva, jätkus õhtu elamusmängude seltsis. Loo Keskkooli ja Laulasmaa Kooli inimeseõpetuse ning kehalise kasvatuse õpetaja Kersti Lepik viis õues läbi mänge ja võistlusi, mida saaks kasutada nii õppeprotsessis kui vaba aja sisustamisel. Mängud olid põnevad ja kaasahaaravad.


Tekkis meeskondlik võistlushasart, mõeldi, kuidas mänge edasi arendada ja huvitavamaks muuta.

Õpetajad mängisid hämaruse saabumiseni ja selles oli süüdi entusiastlik ja kaasahaarav juhendaja Kersti Lepik.








 
Teine õppepäev algas töötubadega.
Piret Kukk, lasteaiaõpetaja ja nukumeister, jutuvestjate ühenduse „Pööripäevaklubi“ eestvedaja rääkis lugude jutustamisest, kuidas käelise tegevusega jutuvestmist toetada.  Enim elevust tekitasid nöörimängud, paljudele tuttavad lapsepõlvest. Õppisime selgeks uued nööritrikid ja nii mõnigi sai kogetust meeldiva pisiku- veel uusi nippe juurde otsida.









Eve Burmeister, Märjamaa Gümnaasiumi klassiõpetaja jagas oma ideede pagasit: mustrid ruudulisel paberil matemaatikatunnis, mustrite loomine käepäraste vahenditega (värvilised kummid naelutatud puitalusel), looduslike mustrite kandmine paberile, fantaasia arendamine kangatüki abil jms.




Suveseminar lõppes kogemusi vahetades.
Põlva Ühisgümnaasiumi klassiõpetaja Ester Kalder tutvustas projekti „Male koolidesse“ ning rääkis sellest, kuidas malemäng toetab õppetööd ja kuidas kogu projektiaasta möödus.
Läänemaa klassiõpetajad jagasid kogemusi emakeeleolümpiaadi ja kirjanduslike olümpiaadide koostamisest. Imetlusväärne koostöö ja suurepärane tulemus! Saime ideid, kuidas ühe muinasjutu põhjal koostada erinevate ülesannetega töölehti.
Rakvere Gümnaasiumi klassiõpetajad Kadi Kruusmaa ja Pille-Riin Pukk jutustasid oma kogemustest haridusprogrammiga „Ettevõtlik kool ja ettevõtlik õpe“.  Kuulsime, kuidas noorte endi väljapakutud, planeeritud ja läbiviidud tegevused muutsid neid vastutustundlikumateks ja loovamateks.
Klassiõpetajad Mare Kütt ja Küllike Kütimets tutvustasid oma ettekandes, kuidas loov õpetaja saab arendada loovat õpilast õppematerjalide kaudu.
Õppepäevadesse  mahtusid kohvi- ja söögipausid. Siin  peab kiitma kokka ja Vanaõue pererahvast! Väga mitmekesine menüü ning maitsvad toidud, suurepärane teenindus!
Loodame, et kõik seminari osalejad said täiendust oma ideede pagasisse, suhelda kolleegidega, jagada kogemusi, kuulda, mis teoksil teistes koolides.
Nõustume mõttega, mis kirjas koolitusel jagatud materjalides: „ Õpilase loovuse areng sõltub õpetajast. Õpetaja seisukohalt on tema ülesanne eelkõige loovuse väljakutsumine ja alustada tuleks muidugi iseendast.“

Ootame huviga EKÕL-i järgmisi projekte!
Tänud suvepäevade korraldajatele!
Põnevat kooliaasta algust soovides,
Lea Jaansoo ja Anu Lauri
Saue Gümnaasiumist


Fotode autor Anu Lauri

Kommentaare ei ole: