5. dets 2012

Keskuste päev kui õpilase õpihimu suurendaja30. novembril 2012 kogunesid klassiõpetajad Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli, et läbida praktiline koolitus keskuste päeva kohta. Meid ootas ees koolipere soe vastuvõtt. Saime toreda üllatuse osaliseks – võtsime õpetajatena osa kolmest keskustepäeva tunnist 2. klassis.      Tegevuskeskusi oli viis: lugemis-, kirjutamis-, arvutamis-, kunsti- ja loovuskeskus. Osalenud  õpetajad valisid keskused, kus nad juhendasid õpilasi, kui neile midagi arusaamatuks jäi. Igas keskuses olid laual väga täpsed tööjuhendid, mida ja mis järjekorras töötama peab. Mõnes keskuses pidi täitma ülesanded töölehelt, teises sai mängida vanasõnamängu, kolmandas pidi midagi mõõtma ja arvutama, neljandas õpiti kingitust pakkima jne. Keskuste eesmärk on suunata õpilasi ise töökäskudest aru saama ja ülesandeid lahendama.
Koolitusel osalenud õpetajad said julgust, et ka ise tegevuskeskusi läbi viia. Saime teada, mida tähendab reaalselt keskuste päevas osalemine ja kuidas see aktiveerib õpilasi õppetöös. 2. klassi õpilased olid keskustes töötamisega harjunud, said sellega suurepäraselt hakkama ja tõestasid õpetajatele, et iseseisev õppimisoskus on oluline ja võimalik. Nii õpetajad kui ka õpilased nautisid tegevuskeskusi.
Vaid üks lühike koolituspäev andis palju julgust, motivatsiooni, kasulikke nippe ja väga palju häid mõtteid, mida saab praktikas kohe kasutada. Lahkusime väga positiivsete emotsioonidega ja töölehtedega kotis. Kaasa võtsime palju õhinat - korraldamisõhinat meie endi jaoks ja meie õpilastele õpiõhinat iseseisvaks õppimiseks.
Hindame ja täname väga meie koolitajat Lemme Sulaoja, kes on väga meeldiv ja inspireeriv õpetaja. Nähtu ja kogetu tõestas, et tegevuskeskused on tõesti toimivad. Meil jääb üle ainult loota, et satume veel sellistele sütitavatele ja praktilistele koolitustele.
Kogu päeva kohta ütles toredasti üks poiss lõpuringis: „Mulle meeldis kõige rohkem tänane tore üllatus – üllatuskeskuste päev.”
Ja nüüd .... tegevuskeskusi korraldama!!!
Pille-Riin Pukk, Rakvere Gümnaasium
Mari Tuisk, Saku Gümnaasium
Kommentaare ei ole: