30. aug 2017

EKÕL-i suveseminar Sagadis

Eesti Klassiõpetajate Liidul on tore traditsioon oma õpetajatele pakkuda mõnusat kooliks sisseelamise võimalust harivate ja põnevate suvekoolide näol. Sellel aastal toimusid suvised koolituspäevad Sagadi mõisas ja Looduskoolis Lääne-Virumaal. Läbivaks teemaks oli “Loodusega käsikäes ehk uuenev õpikäsitlus säästvat arengut toetava hariduse kontekstis.”
Üle Eesti oli kokku tulnud palju klassiõpetajaid, kellega oli taas tore kohtuda ja ka uusi tuttavaid leida.

Kahe päeva jooksul oli võimalik osa saada erinevatest õppetegevustest avatud õpikeskkonnas. Sagadi mõisa ja selle ümbrusega tutvusime läbi mängu “Seiklus Sagadi mõisas” ning õhtul läbi ajaloohõngulise seiklusmängu “Jaga ja valitse”. RMK Sagadi Looduskooli programme tutvustati meile nii teoreetiliselt kui ka praktiliselt. Looduskoolis esitleti erinevaid väljapanekuid ja loodusmänge. Juhendajatega mängisime läbi mitmeid erinevaid mänge, mida saame nüüd kooliski lihtsalt kasutada. Väga vahvad ja emotsionaalsed olid ka retked Lahemaa loodusesse. Täiendasime oma teadmisi nii taimede kui ka lindude osas, õppisime vaatlema oma silmaga, binoklite ning luupidega. Uuenevast õpikäsitlusest rääkis väga targalt ja inspireerivalt Asta Tuusti. Aitäh talle tarkuse ja emotsiooni eest! Väga vahvad olid teisel päeval meisterdamise õpitoad. Saime praktiliselt läbi teha nii korvi punumist, erinevaid taimetrükitehnikaid ja palju põnevat meisterdamist, mida õpetame kindlasti lastele edasi.

Suvekoolid on klassiõpetajatele suurepärane võimalus tutvuda erinevate haridusprogramme pakkuvate paikadega Eestis, et neid hiljem ka oma õpilastele harivateks väljasõitudeks pakkuda.

Meie, Pärnu Vanalinna Põhikooli õpetajad, olime taas väga rõõmsad, et võtsime ette küll nii pika sõidu, kuid nägime imeilusaid paiku Lääne-Virumaal, kuulasime suurepäraste loodusspetsialistide loenguid, osalesime põnevatel loodusmängudel ja -matkadel ning vahvaid tehnikaid õpetavates töötubades. Läheme kooli suurema emotsioonide ja teadmiste pagasiga, mida omakorda kolleegide ja õpilastega jagada.

Täname kõikide klassiõpetajate nimel veelkord suurepäraseid korraldajaid ja koolitajaid.
Järgmiste kohtumisteni.

Mõtted suvekoolist panid kirja Pärnu vanalinna Põhikooli õpetajad Tiiu, Ülle, Anne


Kommentaare ei ole: