14. nov 2012

EKÕL-i sügisseminar Paide GümnaasiumisNovember on hingedeaeg... See on kõige pimedam aeg, mil päevad on lühikesed ja valgust vähe. Hingedeaeg on vaikne aeg, siis mõtiskletakse rohkem elu ja kaduvuse teemadel ning mälestatakse lahkunuid.

EKÕL sügisseminar " Erinevad maailmad- üks hingamine" andis palju jõudu, häid mõtteid ja juhiseid klassiõpetajatele, kuidas oma tööd paremini teha,klassiruumis käituda, oskusi suhtlemiseks ning kuidas enda ja teiste hinge eest hoolt kanda.

2.nov said klassiõpetajad sooja vastuvõtu osaliseks Paide Gümnaasiumis, mis on Järvamaa vanim gümnaasiumiharidust andev väga kena rekonstrueeritud kool.

Õppetöö gümnaasiumiastme 12. klassides on korraldatud humanitaarsuunana ja reaalsuunana. Alates 01. septembrist 2011. a rakendus uus õppekava ja kolm uut õppesuunda on 10. ja 11. klassides: humanitaar-sotsiaalsuund, loodus-reaalsuund ja majandussuund.
Kooli lõpetajate õpitulemused on stabiilselt kõrged – maakonnas ollakse pidevalt tipus. Kooli direktor Vello Talviste tegi klassiõpetajatele ringkäigu koolis ja rääkis pühendunult õppimist väärtustavast koolist ja tublidest õpetajatest Paide Gümnaasiumis.
Iga õppetund on tähtis, kuid veel olulisem on tunnis töömeeleolu loomine ja käitumine klassiruumis.
Pärnu Kuninga tänava Põhikooli klassiõpetaja Tiiu Kiveste esines ettekandega " Käitumine klassiruumis" Bill Rogersi juhisel. Põhisõnum õpetajatele: hääletoon olgu alati lugupidav ja positiivne, vältida sarkasmi ning vaenulikkust.
" Me jagame iga päev kohta, aega ja ruumi. Igaüks on isiksus. Kõigil on õigus olla koheldud lugupidamisega, õigus õppida ja tunda end turvaliselt" Tagajärjed on seotud reeglite ja õigustega.
Kui miski on hingel, on hing raske, kui miski rõõmustab, muutub hing kergeks. Hinge eest peab hoolt kandma. Koolitaja Jaanus Kangur jagas õpetussõnu: " Kuidas enda ja teiste hinge eest hoolt kanda ning kuidas luua ühist hingamist?" Kõlama jäi oluline mõte- elada inimesena, teha seda, mis annab rahulolutunde ning on kooskõlas väärtustega. Väga tähtis on kuulamisoskus- oskus kuulata ja mõista. Virgutavad harjutused ja sõbramassaa˛ hoidsid kõiki ärkvel ja heatujulistena.
Hingedepäeva seminar lõppes hingelise üllatusega.
Klassiõpetajatele esines Kaire Reimus. Repertuaaris oli tuntud ja vähemtuntud laulud omas võtmes ning ka omaloomingulisi laule. Õpetajad kuulasi hardunult kaunist muusikat,suure-
pärast häält ja nautisid Kaire südamlikku naeratust. Väga ilus kontsert! Emotsioone ja mõtteid seminarkoolitusest jätkub kindlasti veel kauaks. Suur aitäh EKÕL juhatusele. Jõudu ja jaksu kõigile klassiõpetajatele.

Mõned mõtted seminarist osavõtjatelt
  • Teemad olid huvitavad. Suurepärane päev uute ideede ja enda laadimiseks.
  • Üritus väga hästi korraldatud!
  • "Oli äärmiselt meeldiv päev.  Vahva rahvas, rikastavad ettekanded, ladus töökorraldus. Üllatuslik ja südamlik päeva lõpetamine.
  • Suured tänud eestvedajatele. Selliseid kokkusaamisi on väga vaja. Ja selliseid esinejaid-ettekandeid, mis ,,inimeseks olemisele" jõudu annavad.
  • Suur tänu korraldajatele, vastuvõtjatele. Väga sümpaatne direktori tervitus, väga kasulikud ettekanded. Suur rõõm kohtuda juba tuttavate õpetajatega. Väga palju häid mõtteid ja ideid sai kaasa võtta.
  • Meeldis see, et keegi võttis vaevaks ka õpetaja hinge eest hoolt kanda. Tänud!
  • Oli üks asjalik ja mõnus päev. Sain mõtlemapanevat, aga sain ka aru, et olen õigel teel. Lisaks üllatusesineja, kes tegi päeva väga armsaks.  
õp. Külli Arand Tallinn 
Kommentaare ei ole: