14. veebr 2010

Aasta linnu kodulehel algab nuputamismäng õpilastele

Aasta linnu kodulehel algab kooliõpilastele suunatud õgijate teemaline nuputamismäng. Selle läbiviimist korraldab Eesti Ornitoloogiaühing (EOÜ) koostöös Tartu Keskkonnahariduse Keskusega.
Kõik nuputamismängu küsimused puudutavad tänavusi aasta linde, hall- ja punaselg-õgijat, ning nende lähimaid sugulasi. Igas voorus on veidi erinev teema, mis võimaldab õpilastel teadmisi saada nende põnevate lindude välimusest, levikust, toitumisharjumustest ja muust. Uued ülesanded ja õiged vastused ilmuvad kodulehele kord kuus ning nuputamismäng kestab sügiseni. Tublimatele ja järjepidevamatele kaasalööjatele on ornitoloogiaühingu poolt välja pandud ka väikesed auhinnad – linnuraamatud ja helikandjad.Esimese vooru ülesanded ja täpsem teave on EOÜ aasta linnu kodulehel www.eoy.ee/ogijad

Õgijate nuputamismäng
Pakume õpilastele võimalust korra kuus aasta linnu teemal pisut mõtiskleda ja mõned ülesanded lahendada. Selleks saab kodulehelt alla laadida nuputamislehed, need välja printida ja ülesanded lahendada. Nuputamislehed ilmuvad aasta linnu kodulehele korra kuus kuni sügiseni, aidates õgijate tegemistel silma peal hoida ja nendega paremini tuttavaks saada.
Nuputamislehtedega maadlemine on tungivalt soovitatav 12-16-aastastele, soovituslik nendest vanematele ja noorematele lastele. Nuputamislehti võib täita ka koos õpetaja või isa-emaga.
Lae alla:
Nuputamisleht nr. 1
Ülesannete ja küsimuste lahendused-vastused on peidus:
Aasta linnu kodulehel www.eoy.ee/ogijad
ajakirja Eesti Loodus 2010. aasta jaanuarinumbris
määrajas “Euroopa linnud” (autor Lars Jonsson) ja raamatus “Linnusõbra taskuraamat” (autorid Peter Hayman, Rob Hume)
Kuidas osaleda nuputamismängus?
Saada täidetud nuputamislehed Tartu Keskkonnahariduse Keskusesse aadressil Tartu 51007, Kompanii 10.
Visamatele ja usinamatele nuputajatele on erinevates vanuseastmetes Eesti Ornitoloogiaühingu poolt ka autasud, mida jagatakse pärast kõigi laekunud nuputamislehtede kokkuvõtete tegemist septembris 2010.
Nuputamismängu ajakava
1. nuputamislehe vastuseid ootame 15.märtsiks
2. nuputamislehe vastuseid ootame 15. aprilliks
3. nuputamislehe vastuseid ootame 15. maiks
4. nuputamislehe vastuseid ootame 15. juuniks
5. nuputamislehe vastuseid ootame 15. septembriks
Koos järgmise nuputamislehega ilmuvad kodulehele ka eelmise lehe vastused.
Lisateave telefonil 7 361 693 ja elektrooniliselt: anneli.ehlvest@teec.ee
Toredat nuputamist!
Anneli Ehlvest


Kommentaare ei ole: