9. apr 2013

Tartus tarkust taga nõudmasEesti Klassiõpetajate Liidul on heaks traditsiooniks saanud korraldada piirkondlikke koolituspäevi. Naistepäeval, 8. märtsil said kokku Eesti klassiõpetajad, et üheskoos mõtiskleda selle üle, kuidas noori lugema meelitada. Koolituspäeva teema oli “Raamat on sõber, kes iial ei reeda.”
Meid võõrustas lahke pererahvas Tartu Descartes´i Lütseumist. Päeva erilisust aitasid rõhutada lütseumi kikilipsustatud mehehakatised, kes imeilusa lauluga nii eesti kui prantsuse keeles juhatasid kuulajad helide maailmast raamatute  maailma.
Praegusel ajal, mil iga kuu ilmub kümneid uusi raamatuid, on õpetajatel üsna keeruline orienteeruda, mida siis oma õpilastele lugemiseks soovitada.  Mare Müürsepp Tallinna ülikoolist tutvustaski uudiskirjandust I kooliastme vaatepunktist.
Krootuse põhikooli õpetaja Sigrid Mallene on teinud tänuväärset tööd lugemishuvi tekitavate mängude välja mõtlemisel ja kogumisel. Mitmeid neist sai koos läbi mängitud ja saime taas kinnitust, et hästi läbi viidud mäng on tõsine asi, mis avardab silmaringi ja kinnistab loetut-õpitut.
Päeva viimane ettekanne viis meid interaktiivsesse maailma, kus Edvin Aedma Tartu ülikoolist tutvustas lühidalt E-Aabitsat, mis esialgu on mõeldud eelkooliealistele lastele. Idee on põnev, loodame, et selle keskkonna arendajad oma lennukad mõtted ellu viivad.
Kõikide osavõtjate nimel suured tänud Küllike Kütimetsale ja tema kolleegidele  rikastava ja huvitava päeva eest!

Lilio Võsu ja Heli Lehiste
Põltsamaa Ühisgümnaasiumi klassiõpetajad

Kommentaare ei ole: