27. okt 2009

LinkUp - sorteeri ja rühmita!

LinkUp on uus vahend Triptico keskkonnast, kus on võimalik koostada interaktiivseid rühmitamise ja sorteerimise ülesandeid.

Võimalused
:
* saab koostada korraga 2 rühma ja sisestada kokku 12 sõna (6+6)
* on enesekontrolli võimalus
* täpitähti kasutada ei saa
* salvestamise võimalus puudub, kuid juba sisestatud sõnad saab kopeerida Wordi faili, et neid siis teinekord Copy/Paste abil mugavalt uuesti keskkonda saaks sisestadaKuidas kasutada? Lühike juhend.

1. Ava LinkUp keskkond, liigu edasi Next nupu kaudu.

2. Juhised inglise keeles.

3. Trüki lahtritesse sõnad või arvud ja tulpade (rühmade) pealkirjad. Katsetuseks kasutasin paarisarvude ja paaritute arvude rühmitamist.

.

4. Siia lahtrisse tulevad eelnevalt sisestatud sõnad või numbrid, kust on neid võimalik arvutisse salvestada ja siis hiljem jälle vajadusel sisestada. See hoiab kokku sõnade trükkimisele kulunud aja.

5. Next nupp viib meid valmis harjutuse juurde, Reset nupp ajab sõna- või numbrikaardid segamini. Rühma juurest tuleb mummuga nooled lohistada ükshaaval õigete kaartideni. 

6. Harjutus on kontrollimiseks valmis, vajuta Check Answers (kontrolli tulemust), kui on palju vigu, saab Reset nuppu kasutades kaardid uuesti segi ajada ja veel katsetada.

Eriti tore on seda harjutust teha puutetahvlil.
Head katsetamist!

Kommentaare ei ole: